Uśmiech proszę!

Całkiem niedawno nadszedł w końcu czas, kiedy Ola zaczęła reagować na nasze zaczepki. To ważny moment i jeden z pierwszych kroków w drodze do komunikacji. Obdarza nas najpiękniejszym uśmiechem pod słońcem. Coś w tym jest, że pierwszy uśmiech dziecka jest dla Mamy szczególnym prezentem. Okazuje nam ono w ten sposób swoją uwagę i zadowolenie, nie jest to już bezwiednie wykonany ruch ust, a żywy, świadomy uśmiech.

Poranny uśmiech daje energię i pozytywny nastrój na cały dzień. To cudowna chwila, kiedy patrzysz na dziecko i widzisz tę radość w jego oczach i uśmiech na jego twarzy. Kiedy uświadamiasz sobie, że nie uśmiecha się w „eter”, nie do misia czy grzechotki, tylko do Ciebie. Kiedy patrzy z tą wielką radością w oczach i wiesz, że widzi Ciebie. Patrzy na Twoją twarz i śmieje się. Widząc coś takiego, zapominasz, że w tym, momencie np. pucujesz ufajdaną małą pupę. Widzisz tylko ten uśmiech. Najpiękniejszy na całym świecie!

DSC03999_2Najciekawsze jest to, jak szybko dzieci potrafią przejść z płaczu do uśmiechu i jeszcze szybciej z uśmiechu do płaczu. Kiedy tak uśmiechacie się do siebie i w jednej sekundzie zaczyna się ryk, cóż… wracasz na „Ziemię”, musisz szybciej pucować brudną pupę i naginać się w każdą stronę, uświadamiając sobie, że życie to nie jest bajka i Twoje dziecko nie będzie się do Ciebie wiecznie uśmiechało 😉

A na koniec cytat, 100% prawdziwy:

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.  Janusz Korczak

Pierwszy uśmiech dziecka – Największym szczęściem dla matki

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS
Email
Print

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij